top of page

POLONICA oferuje wysokiej jakości systemy fotowoltaiczne nie tylko w Kielcach i regionie Świętokrzyskim ale także w ościennych województwach nieustannie rozwijając zakres i obszar dostarczanych usług. Oferujemy kompleksowe rozwiązania renomowanych producentów z branży OZE - zarówno dla komercyjnych instalacji PV, jak i tych dla klientów indywidualnych.

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne w czasach ciągle rosnących cen prądu i już nie tylko wśród zwolenników odnawialnych źródeł energii. W składzie instalacji fotowoltaicznych znajdziemy przede wszystkim panele montowane na dachach lub w gruncie i inwerter solarny będący urządzeniem przekształcającym prąd stały w prąd zmienny. Zakres instalacji obejmuje również zabezpieczenia przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami.

RODZAJE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH

  • Panele monokrystaliczne

  • Panele polikrystaliczne

  • Panele z krzemu amorficznego

EKOLOGIA I WYDAJNOŚĆ

Ekologiczne panele fotowoltaiczne mogą w pełni pokryć zapotrzebowanie gospodarstwa i firmy na energię elektryczną. Jest to uniezależnienie się od innych dostawców prądu, które skutkuje zmniejszeniem rachunków nawet o 90%! Przy poborach energii przekraczających dzienne potrzeby prąd jest przechowywany w sieci elektrycznej do późniejszego wykorzystania.

POMPY CIEPŁA

Coraz popularniejsze powietrzne pompy ciepła są niezwykle atrakcyjne dla osób, którym zależy na zmianie sposobu ogrzewania domu, bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów inwestycyjnych związanych z wykonywaniem dodatkowych odwiertów. Montaż takich urządzeń odbywa się stosunkowo szybko, gdyż nie ma potrzeby wykorzystywania sprzętu do prac ziemnych.

ZALETY POMP CIEPŁA

Dużą zaletą pomp ciepła jest to, że na co dzień są bezobsługowe. Nie musisz ponosić nadmiernych kosztów eksploatacyjnych — warto zwrócić uwagę również na fakt, że cena takich urządzeń wciąż spada i coraz więcej osób decyduje się na ich instalację. Istotny, z ekonomicznego punktu widzenia, jest również fakt, że nie musimy przygotowywać dodatkowego miejsca na składowanie opału oraz możemy zrezygnować z komina. Z racji tego, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i ograniczające emisję zanieczyszczeń, możemy uzyskać spore dofinansowanie do inwestycji.

ZADANIA POMP CIEPŁA

W skrócie – przeznaczeniem pompy ciepła jest pozyskanie energii ze środowiska, jej transformacja, transport i przekazanie ciepła do instalacji grzewczej. Jest to tzw. przekazanie energii z dolnego źródła do źródła górnego zapewniające odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku. 

bottom of page